Kilka słów o nas

Firma Promet-Plast działa na rynku od 1982. Jest Spółką Cywilną, w której wspólnikami są małżonkowie Elżbieta i Andrzej Jeżewscy.

Promet-Plast funkcjonuje w sektorze MSP, poza rynkiem polskim obecna jest ze swoimi produktami w wielu krajach Europy, m.in.: Niemcy, Holandia, Austria, Belgia, Dania, Narowegia. Firma koncentruje się na dwóch profilach działalności: produkcji artykułów medycznych metodą wtryskiwania oraz produkcji energii. Obszar produkcji art. medycznych znacznie rozwinął się na przełomie ostatnich lat. W asortymencie Promet-Plast znajdują się artykuły medyczne jednorazowego użytku, a jego odbiorcami są największe hurtownie medyczne zaopatrujące szpitale na terenie całej Unii Europejskiej. Produkty są na bieżąco dostosowywane do wymagań rynku, ich charakterystykę opracowuje dział B+R dzięki czemu prowadzone są ciągłe inwestycje w rozwój parku maszynowego, oraz kwalifikacje pracowników, w celu szybkiego reagowania na potrzeby partnerów, czyniąc swoją ofertę bardziej elastyczną a końcowy wyrób jeszcze lepszym. Nowoczesne elektryczne wtryskarki, czy innowacyjne roboty pozwalają na produkcję detali wyróżniających się wysoką jakością.

Obok branży medycznej firma Promet-Plast równie prężnie działa w sektorze energetycznym. W 2012 roku powstało Centrum Badawczo- Rozwojowe wykorzystania odnawialnych źródeł energii w procesach produkcyjnych, z halą prototypowni, produkcji, logistyki i magazynowania. Dzięki temu powstał pierwszy w Polsce zakład produkcji artykułów medycznych w technologii zerowej emisji CO2.